Μαθητική ερευνητική εργασία «Ικαρία, η πατρίδα του Διονύσου: Ανιχνέυοντας το μύθο μέσα από το πρίσμα της τοπικής ιστορίας»

Με μεγάλη υπερηφάνεια παρουσιάζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας την μαθητική ερευνητική εργασία «Ικαρία, η πατρίδα του Διονύσου: Ανιχνεύοντας το μύθο μέσα από το πρίσμα της τοπικής ιστορίας» που υπό τη διεύθυνση και τις ακούραστες προσπάθειες της φιλολόγου Χαδιάρη Μαρίας εκπόνησαν οι μαθήτριες της Γ? Γυμνασίου Ευδήλου:

Καρναβά Ιωάννα

Κυριάκου Ελένη

Μαυρογεώργη Ευαγγελία

Περτζόκα Κέιλα

Ράλλη Αθανασία

Πολλά μπράβο σε όλες τους! Εξαιρετική δουλειά!!!

Απολαύστε την!

Πανελλήνιος λογοτεχνικός διαγωνισμός "Γρηγόρης Πεντζίκης"

Το σχολείο μας πήρε μέρος στον Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης ??Γρηγόρης Πεντζίκης?? 2014-15  υπό την εποπτεία της φιλολόγου Ευθυμίου Μαρίνας με δύο κείμενα των μαθητριών Τσίγκου Άννας και Χάντε Βασιλικής. Τα δύο κείμενα μπορείτε να τα απολαύσετε στις Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες του σχολείου.